Avukat
Brief info

Hasan Kebeli 1996 yılında Adana’da doğdu. Adana’da İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra Gaziantep Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesinde ingilizce hazırlık eğitimi aldı. Lise öğrenim dönemlerini Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesinde birçok yerel, ulusal proje ve etkinliğe imza atarak tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki lisans öğrenimine 2016 yılında başladı.
2016-2017 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Hukuk Kulübü Koordinatörlüğü, 2017-2018 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Komiteler Genel Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. 2018-2019 yıllarında ekip arkadaşları ile birlikte Hukuki Düşünce Akademisi’ni kurdular ve kurucu genel koordinatörlük görevinde bulundu.
2017 yılında Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından Çimkent şehrinde gerçekleştirilen 3.Türk Dünyası Gençler Buluşuyor Yaz Okulu’na katılıp temel seviyede Ruşca ve Kazakça eğitimi aldı.. 2018 yılında Bilişim Hukuku Zirvesi ve Tahkimde Güncel Meseleler Sempozyumlarına katıldı ve bu alanlarda kurgusal duruşma yarışmalarına katılıp, yayın üretim çalışmaları yaptı.
Galatasaray Üniversitesi Meclis Simülasyonunda aktif görev aldı ve Türkiye’nin ilk üniversite etkinlik türlerinden olan ‘Avukatlık Kanununda Değişiklik’ konulu Parlamento Çalıştayı Meclis Simülasyonunu ekip arkadaşları ile beraber Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirdi.
2018-2020 yılları arasında üstlendiği AND Hukuk Fikir ve Kültür Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürlüğü görevleri esnasında birçok yargı mensubu, akademik personel ve öğrencinin aynı çatı altında fikir üretimi yapması için çalıştı.
2020 TURUVAK-TBB Kişisel Verileri Koruma Hukuku Eğitimi aldı. Bu eğitim ardından ekip arkadaşları ile birlikte kurumsal şirketlerin KVKK uyum ve güvenlik projelerinde yer aldı.
2021-2022 yıllarında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Hukuk ve Disiplin Subayı olarak görev yaptı. Bu görevi esnasında eğitim ve denetim projeleri hazırlayıp birliği içerisinde görevli personele ilçe ilçe gezerek çeşitli eğitimler ve konferanslar düzenledi. İl bazında gerçekleştirdiği Ceza Muhakemesi Kanunu Uygulama Eğitimi Ve Kolluk Personelinin Disiplin Kanunu hakkında eğitim ve çalışmaları başarılı bulunarak tüm birliklere örnek gösterildi ve takdirnameler ile ödüllendirildi.
Hali hazırda Bursa Barosu’na kayıtlı olan Avukat Hasan Kebeli
Atak Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun kurucu ortağıdır.
Ceza Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, İcra Hukuku, Şirketler hukuku, Askeri Ceza/ Jandarma/Polis Disiplin hukuku alanları ağırlıklı çalışma alanları olup hukukun farklı birçok alanında faaliyetlerini Atak Hukuk ve Danışmanlık Bürosu dayanışması ile gerçekleştirmektedir.

Büro Adresi

Kırcaali, Kiremitçi Sk Karakaşgil Plaza D:Kat:7 Daire:701, 16220 Osmangazi/Bursa

Sezer akçam

+905551857885

Hasan KEBELİ

05537436833

atakhukukdanismanlik.com